Decorpigment – Uniwersalne pigmenty i barwniki

PIGMENTY METALICZNE – JAK POWSTAJĄ ORAZ JAKIE MAJĄ ZASTOSOWANIE?

Pigmenty metaliczne są drobinami pojedynczych metali lub ich stopów, przy czym w zależności od pożądanego efektu wizualnego stosuje się je w określonych stopniach rozdrobnienia, co odróżnia je od większości pozostałych pigmentów, w których pożądana jest jak najmniejsza wielkość ziaren. Drugą specyfiką ziaren tego typu pigmentów jest kształt – najczęściej dąży się do tego, aby były w postaci płytek (w praktyce są to łuski).

Pigmenty te mają właściwości optyczne, co oznacza, że mogą iskrzyć się i mienić. Dlatego właśnie wykorzystuje się je do barwienia rozmaitych powierzchni na kolory metaliczne czy imitowania powłok metalicznych. W tym celu dodawane są do farb olejnych czy emulsyjnych, jak również lakierów i emalii.

Pigmenty metaliczne są wykorzystywane w powłokach malarskich, lakierniczych, emaliowych, a także w masach plastycznych, kosmetykach.  Mogą służyć do barwienia powierzchni na kolory metaliczne, imitacji powłok metalicznych lub do nadawania powierzchniom barwionym innymi substancjami barwiącymi dodatkowych cech wizualnych, jak połysk, iskrzenie, mienienie się etc.

Zapoznaj się z naszymi pigmentami metalicznymi jakie mamy w ofercie:

https://decorpigment.pl/kategoria-produktu/pigmenty-metaliczne/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *